Kapaklı köpük tabak nedir? Hayatımızı nasıl kolaylaştırır?

Yazar: AkalKurumsal
Köpük Tabak

Gıda sektöründe kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşan köpük tabaklar çeşitliliği ile göze çarpmaktadır. Strafor Tabak, polistren yapılı, beyaz görünümlü, 3 gözlü, suya dayanıklı tabldot bir köpük tabaktır. Üstün yalıtım özelliği olduğu için sıcak ve soğuk tüm yiyeceklerle rahatça kullanılabilmektedir. Sahip olduğu bölümler sayesinde farklı yemek çeşitlerini tek kapta bulundurabilme imkânı sağlamaktadır. Yemeklerin olabildiğince birbirinden ayrışmasını sağlamakla birlikte bakteri oluşumunu önler, bu açıdan toplu çalışma alanlarında çapraz bulaşma riskini en aza indirir sağlıklı beslenme imkânı sağlar. Ev dışı tüketim için uydundur.
     
Köpük tabaklar 17cm-19cm-21cm ebatlarında olup, yuvarlak köpük tabaklar 100’lü ambalajlarda, 3 göz köpük tabaklar 200’lü ambalajlarda, 5 göz köpük tabak 100’lü ambalajlarda hizmete sunulmaktadır. Kapaklı köpük tabaklar ve kapaksız köpük tabaklar olarak da tercih edilebilmektedir. Köpük ürünler grubu çabuk kırılmama ve ısıya dayanıklı olma özelliklerine sahiptir.
    
Çeşidi sayesinde tercih olanağı bol olan köpük tabaklar yüksek kalitede üretilmektedir. İnsana ve çevreye duyulan saygının bir göstergesidir aslında… Kaliteli ve hijyenik ürünler tercih etmeniz tüketici sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Birçok üretim dünya standartlarında sertifikalar ile desteklenmektedir. 
    
Köpük Tabaklar genellikle beyaz görünümlü ve hafif yapılı ürünlerdir. Kullanılıp atılan ürünler toplu olarak yaşanılan yerlerde, özellikle yiyecek ve içeceklerle geçen bakterileri önlemek için geliştirilmiştir. Tek kullanımlık ürünler, su, enerji, deterjan vb. sarfiyatları en azami düzeye indirgemek üzere tasarlanmıştır. Sağlık, hijyen ve ekonomi için vazgeçilmez olan köpük tabaklar, ev dışında kullanım için ideal olup aslında hayatımızı kolaylaştırmaktadır.