Yeraltı çöp konteyneri ile ilgili bilgiler

Yazar: AkalKurumsal
Yeraltı Çöp Konteyneri

Yeraltı çöp konteynerleri eski tip standart çöp biriktirme ve toplama alışkanlıklarına yenilikçi çözümler sunan araçlardır. Yeraltı çöp konteynerleri yer yüzeyinde görünen kısmı isteğe göre büyük veya küçük ebatta çöp kutularından  ve bu çöp kutularının yeraltında kendinden 10-20 kat büyük bir haznesinden oluşan kompakt sistemlere verilen addır. Yeraltı çöp konteynerlerini bu anlamda buz dağlarına benzetmek mümkündür. Nasıl ki buz dağının görünen kısmı küçük ve dertli toplu duran dağın zirvesi iken su yüzeyinin alt tarafında dağın gövdesi  ve esas kısmı yer aldığı gibi yeraltı çöp konteynerlerinde de sokakta üst tarafta derli toplu duran bir çöp kutusunu görebilmekte ama esas çöpün toplandığı hazne ise yerin altında kalmaktadır.

Bu yönüyle bu yenilikçi konteynerleri kullanmak artık sokakta her köşe başında dolmuş taşmış çöp kutuları ve etrafında yayılmış dökülmüş pislikleri görmeyi engellediği gibi bu çöplerin yer altında toplanması ile hem çirkin görüntülerden hem pis kokulardan hem de böceklenme ve sinek toplanması sorunlarından kurtulmayı sağlamaktadır. Yeraltı çöp konteynerlerinin yüzeyde görünen kısmı estetik görünümüyle yaşam alanlarının güzelliğine katkı sağlarken yer altındaki haznesi de iç kaplaması sayesinde sızıntılara karşı hazne içinde koruma sağladığı için ve bu hazne yerin altında saklandığı için çöplerin sokaklarda biriktirilmesi ve pisliklerin etrafa dağılması ile insanların maruz kaldığı virüs ve bakteri kaynaklı hastalıkların oluşmasını önlemektedir.

Yer altında esas çöpün biriktirilmesi yerden tasarruf da sağladığı için sokaklarda yaya ve araç geçişlerini kolaylaştırdığı gibi sitelerin bahçelerinde de kalabalık yapmaz ve çocukların güvenle oynayabileceği temiz alanlar yaratmaktadır. Belediyelerin şu anda kullandıkları çöp arabaları ile iki dakikadan az bir zamanda haznesinin çöpü boşaltılabildiği için zamandan da tasarruf sağlamaktadır. Bu esnada belediyenin işçileri de yeraltı çöp haznesini el değmeden boşalttığı için hijyen ve iş güvenliği doğrudan sağlanabilmektedir. Küresel ısınma ve artan nüfus sebebiyle doğal kaynakların azalması ve dünyanın çevre kirliliği tehdidi altında olması geri dönüşüm işlemlerinin önemini de artırmıştır. Yeraltı çöp konteynerleri sistem olarak yan yana yerleştirilip hangi evsel çöplerin hangi çöp kutusuna atılacağını anlatan bir yönergeyle kullanıma sunulduğu zaman kişiler cam atıklarını cam atık toplanan kutuya kağıt çöplerini ise kağıt atık toplanan konteynerlere atacak böylelikle doğrudan çöp atma aşamasından itibaren atık ayrıştırması sağlanarak geri dönüşüme yollanılacak atıkların kolayca toplanması ve kısa sürede dönüşüme sokulması sağlanmış olacaktır.

Firmamız tarafından sunduğumuz yeraltı çöp konteynerleri uzun yıllar kullanılabilen ürünlerdir ve bakım gerektirmemektedir. Firmamız tarafından kullanım ihtiyacına göre değişik türlerde üretilmiş yeraltı çöp konteynerlerinin hangileri olduğunu bu sitede inceleyebilir kullanılan malzeme ve sağlamlıkları açısından karşılaştırabilir ve sipariş detayları veya ürünlerle ilgili sorularınız hakkında bizimle irtibata geçebilirsiniz.