Dökme çöp torbası nedir?

Yazar: AkalKurumsal
Dökme Çöp Torbası Nedir

Ev ve işyeri gibi her türlü ortamda, yapılan tüketim ya da başka faaliyetler sebebiyle çöp birikmektedir. Bu çöpleri herhangi bir poşetle biriktirerek atmak mümkündür, fakat bazı ciddi çöpler için aynı durum geçerli değildir. Bu ciddi çöplerin başında tıbbi atıklar gelmektedir. Tıbbi atıklar, dikkatli ve özenli bir şekilde arınık edilmezlerse, bizlere ve çevredeki canlılara zarar verecek olumsuzluklara yol açabilirler. İşte bu sebepten ötürü başta tıbbi atıklar olmak üzere dikkat edilmesi gereken atıklar dökme çöp torbası vasıtasıyla biriktirilip atılırlar. 
 
Normal çöp torbalarına oranla daha önemli ve kaliteli olan dökme çöp torbaları, başta hastane ortamında oluşan atıklar, çöpler olmak üzere tercih edilen her ortamda talep edildiği şekilde çöpleri nüfuz edebilir.

Kullanıcı tercihlerine göre ebatları değişmekle beraber; büyük boy dökme çöp torbaları 65 x 80 cm, battal boy dökme çöp torbaları 75 x 90 cm, jumbo böy dökme çöp torbaları 80 x 110 cm, hantal boy çöp torbaları ise 100 x 150 cm ebatlarındadır.

Bunun haricinde 120 x 150 cm, 150 x 180 cm ve 150 x 200 cm gibi daha büyük ebatlarda da üretim gerçekleştirilmektedir.

Renk tercihleri; başta siyah, kırmızı ve mavi olmak üzere özel talebe göre değişmektedir. Ayrıca 2. kalite olarak da tercih edilebilir dökme çöp torbaları bulunmaktadır. Bunlar Jumbo boy olarak telaffuz edilmekte olup, genellikle 80 x 110 ebatlarında üretilmektedir. Eğer tüketici hantal boy dökme çöp torba tercihinde bulunursa, 100 x 125 ebatlarda poşet alabilir.
 
Dökme çöp torbalarının en büyüğü, devasa hantal boy olarak geçmektedir ve genellikle 120 x 150 ebatlarında olmaktadır. Aynı şekilde renk tercihleri tüketici tercihine göre değişmektedir fakat genel olarak siyah renk yoğunluktadır. Bu dökme çöp torbalarının adetleri, tüketici isteğine bağlı olarak değişmektedir. Talebe göre miktar belirlenmektedir.
 
Belirtildiği gibi, tüketim ya da herhangi bir faaliyet sonucu çöp oluşmaktadır ve bu çöpler herhangi bir poşet yoluyla atılsa da başta tıbbi atıklar olmak üzere tehlike içeren çöplerde bu mümkün olmamaktadır. Bu tür sebeplerden ötürü dökme çöp torbaları kullanılarak isteğe karşılık bulunmaktadır.