Alüminyum tabak fiyatları

Yazar: AkalKurumsal
Alüminyum Tabak

Günümüzde, ambalaj sektörü sürekli değişip gelişen bir sektör haline gelmiştir. Ambalaj ürünleri günlük hayatımızda pek çok kullandığımız ve daha çok satılmaya başlanan ürünlerin başında gelmektedir. Ambalaj malzemeleri, ürünleri dış etkenlerden koruyan ve tüketicinin ürünleri sağlam ve temiz bir şekilde kullanmasına izin veren ürünlerdir. Bu alanda hizmetlerini sunmak ve müşteri memnuniyetini daha çok kazanmak için kurulan şirketler bulunmaktadır. Ambalaj sektörünün en önemli ürünlerinden birisi Alüminyum kaplar ve Alüminyum tabaklardır. 
     
Alüminyum hafif ve yumuşak bir maddedir ve gümüş bir renge sahiptir. Yoğunluğu ise diğer metallerin aksine daha azdır. Örneğin bir bakırın ya da çinkonun üçte biri kadar yoğunluğu bulunmaktadır. Kolaylıkla makinelerde işlenebildiği için alüminyumdan üretilen tabaklar da günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Alüminyum tabakların üretiminin yanı sıra pek çok ürünlerin de üretilmesinde kullanılan alüminyum, dünya ekonomisi için oldukça vazgeçilmez bir metal olarak karşımıza çıkmaktadır.
    
Alüminyum tabakların tüketicilerin kullanımına göre değişebilecek pek çok çeşidi bulunmaktadır. Standart 1500 gr olan Alüminyum tabaklar, toplu yaşama alanlarında( hastaneler ve okullar vb.) tüketilen yiyeceklerde bakterileri önlemek için tek kullanımlık olarak üretilmiştir. Hem ekonomik açıdan hem de sağlık açısından daha yararlı olan bu tabaklar su, sabun, enerji gibi gereksinimlerin kullanımını da en alt seviyelere kadar çekmiştir. Bu tabakların boyutu 225mm x 175mm x 35mm’dir. 
    
Alüminyum tabakların üç gözlü ya da pek çok gözlü olarak çeşitlilik göstermesi mümkündür. İki ve üç gözlü alüminyum tabakların boyutu 227mm x 177mm x 30mm’dir. Alüminyum tabaklar, pek çok tatlı çeşidinin sunumunu yaparken de kullanılmaktadır. Künefe ya da sütlaç koyulan alüminyum tabakların boyutu 110mm x 110mm x 42mm’dir. Alüminyumdan yapılan küllükler de bu alanda karşımıza çıkmaktadır. Mutfak gereçleri olarak kullanılan alüminyum tabaklar, küllük gibi diğer ihtiyaçları gidermek için de üretilen ürünler haline gelmiştir.
    
Alüminyum tabaklarının fiyatları da oldukça ekonomiktir. Sütlaç kâsesi ya da künefe kabı olarak kullanılan tabakların ortalama satış fiyatı değişmektedir. Diğer çeşitler hakkında fikir sahibi olmak ve Alüminyum tabak fiyatları hakkında bilgi almak için bu işi yapan sitelerle irtibata geçebilirsiniz.