Alüminyum gıda kapları hakkında bilgi

Yazar: AkalKurumsal
Alüminyum Kap

Genel adı ambalaj malzemeleri olarak bilinen alüminyum, kâğıt, plastik ve köpük tabak ve bardaklar ile istenilen adrese sağlıklı bir şekilde ulaştırılması sağlanmaktadır. Kaplar meyve, sebze ve tatlılar için farklı boyutlar da ve şekiller de üretilerek yemeklerin dış etkenlere maruz kalmaması, sıcaklığını koruması, müşterilere istenilen şekilde ulaşması ve temiz olması için kullanılmaktadır. Alüminyum kapları tercih eden firmaların daha çok tercih edildiği ve servislerinin de bir kişinin tam doyacağı şekilde hazırlandığı göz önünde bulundurulmaktadır. Yanıcı olmama özelliği, dayanıklı ve sağlam görüntüsü ile hem müşterilerin hoşuna gitmekte hem de yemek firmasının içinin rahat etmesini sağlamaktadır.
    
Alüminyum gıda kapları pek çok çeşidi sayesinde müşterilerin istedikleri miktarlar da yemeklerin hazırlanması sağlanmaktadır. 325 litrelik İki gözlü ve 326 litrelik üç gözlü seçenekleri olan alüminyum kaplar da tercih edilen yemeklere göre kullanımı söz konusudur. Ayrıca 127 litrelikten başlayan alüminyum kaplar 187 litreye kadar tek kap şeklinde bulunmakta ve toplu yemek dağıtımı için kullanılmaktadır. 
    
Sadece yemekler için değil tatlılar için de hazırlanmış olan özel ölçüler de kaplar bulunmakta ve bunların başında sütlaç kapları, sup kâseleri ve künefe kâseleri gelmektedir. Salatalar için oval alüminyum kâseler kullanılırken yemeklerin üzerinin kapatılması içinde boyutlarına uygun alüminyum kapaklar kullanılmaktadır.
    
İkili göze ve üçlü göze sahip alüminyum kaplar özellikle tabldot servisleri için uygun görülmektedir. Alüminyum kapların en önemli özelliği kullanım sonrası kaldırılıp çöpe atılmasıdır. Bu saye de yiyecek ve içeceklerden geçebilecek mikrop ve bakterilerin insan vücuduna girmesi engellenmektedir. Ayrıca su, elektrik ve deterjan kullanımının azaltılması sağlanarak tasarruf yapılmaktadır. 
    
Toplum içerisinde insanların yeme içme konusunda ki hasiyetini ve titizliğini düşünen yemek şirketleri kuşkusuz alüminyum kaplar da servisler hazırlayarak müşterilere göndermektedir. Tek kullanımlık ürünler her zaman kişisel olduğundan insanların gönül rahatlığı ile yemek yemeleri, endişe etmeden tatlılarını tüketmeleri görülmektedir. Sıcacık yemeklerin sağlıklı ve temiz bir biçimde müşterilere ulaşması ile firmanın ne kadar titiz olduğu anlaşılmakta ve çevre de firmanın adı duyulmaktadır.