Dispenser peçete nerede kullanılır?

Yazar: AkalKurumsal
Dispenser Peçete Nerede Kullanılır

Kâğıt havlu, tuvalet kâğıdı, servis peçete ve dispenser peçete gibi endüstriyel kâğıt mamulleri farklı amaçlarla kullanılan temizlik ve hijyen ürünleridir. Her birinin kullanım alanı birbirinden farklıdır. Dispenser peçeteler serviste masa üzerinde özel olarak tasarlanmış dispenser havzaları içerisinde servis peçetesi olarak kullanılır. Kâğıt havlular ve servis peçeteleri ise daha geniş kullanım alanına sahiptir. Kâğıt havlular ile mutfak, lavabo, tezgâh, tabak, çatal, bıçak gibi aletlerin kurulanması ve temizlenmesi sağlanır. Dispenser peçeteler; kafe, restoran, bar ve lokanta tarzı işletmelerde tercih edilir.  

Endüstriyel ürünler; alışveriş merkezleri, hava alanları, lokanta, okul ve hastane gibi insan yoğunluğunun ve kullanım ihtiyacının fazla olduğu yerlerde kullanılır. Dispenser peçeteler, birbirinden farklı tasarım ve malzemelerden üretilen dispenserler içerisinde müşterilere sunulur. Metal, seramik, cam ve farklı kompozit malzemelerden imal edilen dispenserler, ait olduğu işletme ya da firmaya kimlik kazandırmak açısından da önemlidir. İyi bir sunum geride her zaman için iyi bir intiba bırakır.

Genellikle selüloz malzemeden imal edilen peçeteler tek kullanımlık olarak üretilir ve kapalı kutular içerisinde dispenserlere takıldığı için son derece hijyenik temizleme ve kurulama malzemeleridir. Zararlı kimyasallar içermedikleri için gıda sunum ve servisine de son derece uygundurlar. Ayrıca dekoratif ve işlevsel olarak tabak, çatal, bıçak ve kaşık düzeni için de tek kullanımlı olması, ucuz maliyeti, hijyenik ve pratik olması sebebiyle en çok tercih edilen endüstriyel malzemelerin başında gelir.

Dispenser ve havlu peçeteler, iş sahiplerinin isteklerine uygun olarak farklı gramaj, boy, ebat ve kalitede üretilebilmektedir. Tamamen firmadan firmaya göre farklılık gösteren bu durum firmaların kurumsallaşması adına önemli bir katkı sağlar. Bir lokantada kullanılan bir peçete farklı bir lokantada kullanılmamış olur. Bu sayede müşterilerde o lokanta hakkında olumlu manada farklı bir algı oluşacaktır.   

Dispenser peçeteler sabit bir havzadan tek çekimlik kullanılarak tüketildiği için gereksiz ürün sarfiyatının da önüne geçilmiş olur. Klasik rulo peçete ve havlulara nazaran %25‘in üzerinde tasarruf sağlanır. Hem ekonomik hem de pratik olarak düşünüldüğünde klasik ürünlerden çok daha avantajlıdır.